Anlayarak Hızlı Okuma

denizli hızlı okuma kursu

0 553 583 8535

ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİĞİNİN AMACI NEDİR?

 Anlayarak hızlı okuma tekniğinin amacı; Çeşitli kelimelerin beyne daha hızlı iletilerek okunulan metnin çok daha kısa sürede okunabilmesini, anlanabilmesini ve algılanabilmesini sağlamaktadır.

 Beynimizin dakikada 1000-1200 kelime algılayabilecek potansiyeli vardır, ama göz ona nazaran daha yavaş bilgi gönderir. Beyin ile göz arasındaki bu kapasite farklılığı dikkatin çok sık dağılmasına yol açar. Anlayarak hızlı okuma tekniğinin avantajı, beyinle göz arasındaki kapasite farklılığını azaltıyor, böylece beyin bilgileri çok daha hızlı algılıyor, anlamlandırıyor bununla birlikte dikkat ve konsantrasyonu da arttırıyor ve daha kolay anlamamızı sağlıyor.

 Hızlı okuma; gözümüzün kaslarını eğitmeyi, gözümüzün çevik görmesini, görme alanını genişletmeyi, okurken satırların üstünde kontrolsüzce dolaşan gözümüze daha etkin bir şekilde ritim kazandırmayı ve bütün bunlar ile görme ile algılama arasında uyum sağlamayı amaçlamaktadır.

 Önemli olan hızlı okumak değildir, ışık hızında da okuyabilirsiniz isterseniz. Fakat bilgi birikimini hedefleyen birisi için bunun hiçbir anlamı olmaz. Bu eğitimde temel amaç daha hızlı ve etkin görme, bunun yanında da algılamadır. Kısacası bu program görsel algılama düzeyimizi geliştirerek okuma, algılama, anlama düzeylerimizi yükseltmeyi hedefleyen farklı bir teknik beceridir.

HIZLI OKUMA TEKNİĞİ İLE NE KADAR HIZLI OKUYABİLİRSİNİZ?

 Normal bir insan beyninin 1 dakikada 1000-1200 kelime algılayabilecek potansiyeli olduğundan söz etmiştim… Ama şuanda üniversite mezunu ya da okuma alışkanlığı olan birisi dakikada 150-250 kelime okuyabilmektedir.

 Yapılan araştırmalara göre bilginin en az %80’ini okuyarak kazanmaktayız. Sen de Türkiye’nin 1 dakikada 500-1000 Kelime arası en hızlı okuyan %3’lük bölümünün içine dahil olarak, başarı adımlarında bir adım önde olmak istemez misin?

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ’NİN HEDEFİ

 • Zahmetsiz ve akıcı biçimde öğrenirsiniz.
 • Okuduğunuzu anlama yüzdenizi arttırırsınız.
 • Zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
 • Özgüven kazanırsınız.
 • Okurken beyniniz daha iyi ilişki kurar.
 • Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.
 • Okuma daha zevkli hale gelir.
 • Okuma alışkanlığını kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.
 • Okuduğunuzu daha iyi anlar, hafızanızda tutar ve hatırlarsınız.
 • Sözcük haznenizi ve genel birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.
 • Kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı avantajlara sahip olursunuz.

 SINAVLARA hazırlanan öğrencilerin sınav sorularını yetiştiremediklerini, özellikle uzun soruları çözmekten sıkıldıkları, çözmek istemedikleri yönünde sık sık yakınmalarını duymuşsunuzdur. En uzun paragraf sorularını bile 25-30 saniyede çözebilirsiniz. Ayrıca ders çalışırken neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1-2 saatte bitirmeyesiniz?

ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ KİMLERE HİTAP ETMEKTEDİR?

 Dokuz yaşından büyük tüm bireyler Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi’ne  kişisel ihtiyaçları dahilinde katılabilmektedirler.

ANLAYARAK HIZLI OKUMA DERSLERİMİZİN İŞLEYİŞİ NASIL OLUYOR?

Katılımcılarımıza;

 • Bilgisayar programı
 • Anlayarak hızlı okuma egzersiz kitabı hediye edilir.

Eğitim 6 hafta sürmektedir. Dersler 60 dakikadan oluşur.

Eğitimi online veya yüz yüze tercih edebilirsiniz.