Çocuğunuzun belli dönemlerde eğitim hayatındaki sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırken bunalmış hissettiği oluyor mu?

Denizli Eğitim Koçluğu

Öğretmenlerinin verdiği ev ödevleri, tekrar etmesi gereken konular, çözmesi gereken testler, projeler, performanslar vb.
Bunların hepsi onların etkili öğrenmeyi gerçekleştirmesi için olsa da çocuklarımız strese giriyor ve içlerinde duygusal çatışmalar yaşabiliyorlar.

Bu noktada bir tavsiyem var;
Emir ve talimat vermek yerine, Hareket Ettir veya Kaybet yöntemini uygulayın.

🧠Alt Beyin: Temel fonksiyonlardan (nefes alma ve göz kırpma), doğuştan gelen tepkilerden (dövüşme ve kaçma) güçlü duygulardan (öfke ve korku) sorumludur.

🧠Üst Beyin: Düşünme hayal etme ve plan yapma gibi daha karmaşık zihinsel işlemlerin gerçekleştiği yer burasıdır.

Çocuğunuz kendisini zorluklar karşısında ezilmiş hissettiği vakit alt beyni zorbalık edip, üst beynini devre dışı bırakıyor ve çocuğunuz korku ve çaresizlik içinde kalıyor. İzin verin bedenini hareket ettireceği bir aktivite yapsın. (Koşmak, yürüyüş yapmak, zıplamak, ip atlamak vb.) Bedenini hareket ettirmesi, içindeki öfke dolu enerjiyi ve stresi bir miktar boşaltıyor ve www.1xbet.uk.com onun gevşemesini sağlıyor. Birkaç dakikalık hareket sürecinden sonra, alt beynini sakinleştirerek kontrolü üst beynine vermeyi başaracaktır. Böylelikle alt ve üst beyin entegre olacak ve kendisine çözümler üretmeye başlayacaktır. Denizli Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere yardımcı olmak isteriz.