Hızlı okuma bir yetenek değildir. Sonradan geliştirilerek, eğitilerek edinilen bir beceridir. İnsan beyninin 1 dakikada 1000-1200 kelime algılama kapasitesi bulunuyor. Beyin ve göz aynı düzeyde algı potansiyeline sahip olmadığı için beyne iletilen bilgi akışı, daha yavaş düzeyde gelişiyor. Hızlı okuma teknikleriyle, gözün algı potansiyeli geliştirilerek, beyinle arasındaki farkın azalması sağlanıyor. Beyne aktarılan bilgi akışındaki yükselme, okunanı anlama kapasitesini ve konsantrasyonu artıyor. 

Denizli anlayarak hızlı okuma kursu göz kaslarının eğitilmesini sağlıyor. Göz kasları gelişerek daha hızlı ve çevik görme gelişiyor. Okuma sırasında kontrolsüz gezinme engellenerek, satırlara odaklanma sağlanıyor. Kontrolsüz gezinme, okuma zamanını faydasız yere uzatan bilinçsiz refleks olmaktan çıkarılarak, okumayı geliştirici odaklamaya yönlendiriliyor. Göz ritmi gelişiyor, görme algı potansiyeli artıyor. Maksat dakikada daha fazla kelime okumak değil, okunan her kelimeyi anlamak ve algılamak üzerine yapılan çalışmalardan oluşuyor. Bu eğitimin amacı algı süreçlerini doğru kontrol etmeye, okunan her kelimeyi anlamaya, en kısa sürede okuma hızını, anlama verimini artırmaya yönelik hedef çalışmalarını kapsıyor. Normal bir okuma seviyesine sahip bir insan, dakikada 150-250 kelime okumakta ve anlama potansiyeli daha düşük olmaktadır. 

Hızlı okuma eğitimleriyle bu kapasite artırılıyor. Eğitim sonucunda 500-1000 kelime arasında okuma ve anlama kapasitesine sahip olunuyor. Bilgi gelişiminin %80’i okuyarak oluşturuluyor. Hızlı okuma eğitimleriyle bilgi düzeyi artıyor ve başarı puanları yükseliyor. 

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitim Programları 

Anlayarak hızlı okuma teknikleri, göz egzersizleri ve okuma çalışmalarından oluşan eğitimin amacı, doğru teknik ve yöntemlerle, anlayarak hızlı okumayı hedefliyor. Göz egzersiz çalışmaları, göz hareketlerinin kontrolünü sağlayarak anlama süreçlerine katkısı artırılıyor. 

Egzersizler İSOAT tekniğine göre oluşturuluyor. İzle, sor, oku, anla ve tekrarla metotları hızlı okumayı, anlamayı ve algıyı geliştiriyor. Hızlı ve anlayarak okumaya başlamadan önce gözün dinlemiş olmasına, konsantrasyonu bozacak dış faktör olmamasına, beynin ve zihnin meşgul olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Hızlı ve anlayarak okuma süreçlerinin başarılı ve sürekli olması için kelime dağarcığınızı geliştirmeniz, göz egzersizlerine ara vermeden devam etmeniz, gözün tembelleşmesine izin vermemeniz, dikkat sorunlarınızı gidermeniz, okuma pratikliği kazanmanız ve tekrarları sıkça yapmanız gerekiyor. Göz kasları çalışmadığı sürelerde tembelleşerek eski haline dönüyor, çevikliği egzersizlere korunabiliyor. 

Anlayarak hızlı okuma kursu programları 6 haftalık bir eğitim sürecini kapsıyor. Program paketi içinde bilgisayar programı, anlayarak hızlı okuma egzersiz kitabı hediye ediliyor. Programa yüz yüze veya online kanallar üzerinden devam edilebiliyor. Denizli anlayarak hızlı okuma kursu fiyatları paket programlara, alınacak eğitim programına ve eğitim şekline göre farklılıklar gösterebiliyor. Size uygun programı belirlemek ve fiyat konusunda bilgi almak için iletişim kanallarından öğrenmeniz gerekiyor. 

Anlayarak Hızlı Okuma Kursunun Hedefleri 

Akademik süreç içerisinde öğrenci başarısını belirleyen en büyük süreç, okunan soru ve metinlerin doğru algılanması ve öğrenilesini oluşturuyor. Eğitim ve sınav müfredatlarında yer alan test sistemi, okuma üzerine yoğunlaşıyor. Bu süreçte öğrencilerin okuduklarını alması büyük önem kazanıyor. Hızlı okuma kursu bu süreçte öğrenciye algı, anlama ve okuma hızı konusunda, geliştirici olarak destek oluyor. Ders çalışma süreçleri kısalarak, verimli çalışma oluşturulması sağlanıyor. Ders çalışma ve okuma süreçlerinin uzun saatler olması verimi artırmıyor. Kısa ve etkin çalışma www.onlineblackjacksiteleri.com süreçleri, başarı ve verim konusunda daha etkin oluyor. Zahmetsiz ve akıcı öğrenme süreçleri geliştiriliyor. Okuduğunu hızlı olarak anlayabilme becerisi, özgüveni artırarak okuma alışkanlığına destek oluyor. Kelime dağarcığı gelişerek daha fazla bilgi ediniliyor. Okunan bilginin hafızada kalması sağlanıyor. Okuma verimi artan öğrencinin, ders çalışma süreleri azalırken başarı puanları artıyor.